Élő fogadások - bemutató

Az élő fogadások napjainkban a sportfogadással foglalkozó emberek többségének egyik fő szórakozási formájának számítanak. Az élő sportfogadás két olyan dolgot kombinál, amit az emberek alapból is nagyon szeretnek: ,a sportokat és a szerencsejátékokat. Ráadásul nem is kell milliókat elkölteni, hogy az ember jól érezze magát, mindössze pár száz forinttal sokkal izgalmasabbá tehetünk bármilyen mérkőzést.

De még ezt az izgalmat is jelentősen megnöveli a tény, hogy az események menete során hozhatunk azonnali döntéseket és reagálhatunk. Ezekkel az azonnali döntésekkel pedig könnyedén komoly profitra tehetünk szert vagy egyébként a nagyobb veszteséget tudjuk minimalizálni. Van viszont néhány olyan stratégia, ami segíthet növelni az esélyeinket a profitra. Ezekből mutatunk meg néhányat!

Néhány élő fogadási stratégia

élő fogadási stratégia
  1. 1,5-ös élő fogadási stratégia: ez egy kockázatos, ugyanakkor komoly nyereményt ígérő élő fogadási taktika. Keressünk egy olyan meccset, amelynél elég sok gólra lehet számítani, majd élő fogadásra szálljunk be. Ha korai gól születik a mérkőzésen, akkor az 1,5 gólnál több találat esélye megnő, de még mindig közel 1,5-ös szorzóval fogadható, főleg, ha mondjuk az esélytelenebb csapat rúgta az első gólt.
  2. Szögletfogadás: a valaha volt egyik legjobb élő fogadási stratégia, amellyel rengeteg magyar fogadó tudott komolyabb pénzt nyerni. A lényeg, hogy egy olyan meccset kell keresnünk, ahol az egyik csapat valamivel esélyesebb a másiknál és reménykedjünk benne, hogy nem dől el a meccs a mérkőzés korai szakaszában. Mert ha nem dől el vagy éppenséggel az esélyesebb csapat kerül hátrányba, akkor a 70.-80. perc környékén érdemes beszállni szögletfogadásra, ilyenkor számtalan szöglet születik, ahogy az esélyes beszorítja ellenfelét.
  3. Félidei fogadás: 5-6 forduló után érdemes beszállni erre a fogadási stratégiára, mert ekkor már elegendő információnk van azokról a csapatokról, amelyek az első félidőben is szép számmal szereznek gólokat. A mérkőzést figyelve azonnal szálljunk be az első félidei győztes piac megfogadására, ha valamelyik csapat szerez egy gólt. Hiszen azért nem sűrűn fordul elő gólzáporos első játékrész, tehát eléggé bízhatunk a fogadásunk sikerében. De ha úgy látjuk az élő közvetítést figyelve, hogy kinéz az egyenlítés ebben a félidőben, akkor érdemes beszállni egy döntetlen fogadásra is.
  4. Gólszámos fogadás: ehhez a stratégiához keresnünk kell egy olyan mérkőzést, ahol gólokra lehet számítani, akár többre is. Általában egy ilyen meccsre a meccs előtt 1,8-as szorzót ad a bukméker, hogy 2,5 gólnál több születik majd. Viszont ha eltelik a meccsből 15 perc, akkor ez a szorzó már fel fog menni a kettes szorzó fölé – szóval ha alapból is 2,5 gólnál többre fogadtunk volna, akkor itt már tényleg érdemes beszállni.
  5. Érdemes észben tartani a cserék fontosságát is: a csapatsportágakban nagyon sokszor fordul elő, hogy a legjobb játékosokat pihenteti az edző egy fontos meccs előtt. Viszont ha a vereség esélye felmerül, akkor a 60. perctől kezdve a legjobb játékosok is pályára lépnek, ami jel lehet arra, hogy beszálljunk a fogadásra.
  6. Minél több bukmékernél legyen fiókunk: viszont azt mindenképpen kerüljük el, hogy az ún. szoft-bukmékereknél is regisztráljunk. Ők azok, akik nagyon lassan reagálnak az egyes mérkőzéseken a változásokra a szorzóikkal, ugyanakkor nagyon gyorsan zárolják a fiókunkat. Hiszen az élő fogadás lényege pont az, hogy a gyorsan változó szorzókat kihasználjuk számtalan piacon..